O nas

logo

Skupiamy się na jednym
i robimy to dobrze

Jako jedyna firma w Polsce specjalizujemy się wyłącznie w produkcji surowych wędlin dojrzewających. Łączymy tradycję z nowoczesnością. Odpowiadamy na trendy żywieniowe Polek i Polaków - Stawiamy na jakość i mięso klasy premium. Prosty skład i moc naturalnego smaku. JAK TO ROBIMY

Nasza metoda

logo PROSTY SKŁAD

Prosty skład – czysta etykieta. Nasze wędliny mają tylko 5 składników: surowiec, sól, peklosól, cukier, kultury bakterii kwasu mlekowego. Peklosól jest w pełni bezpieczną dla zdrowia mieszanką soli i azotynu sodu. Stosujemy minimalną konieczną ilość. Konserwuje mięso i nadaje mu kolor.

logo BEZ ZAPYCHACZY

Wytwarzamy wędliny za pomocą technologii ubytkowej. Z 1kg surowca otrzymujemy jedynie 650g produktu.

logo BEZ WZMACNIACZY

Cykl produkcyjny trwa u nas 28 dni. Nie przyspieszamy go dodatkowymi substancjami. Czekamy aż smak sam się wyłoni a zakładane parametry jakości i bezpieczeństwa zostaną osiągnięte.

logo BEZ KONSERWANTÓW

Opracowaliśmy technologię o bardzo wysokiej czystości mikrobiologicznej. Dzięki niej nasze wyroby są w pełni bezpieczne do spożycia i wolne od zakażeń bakteryjnych. Produkcyjne know-how przełożyliśmy na przedłużenie trwałości wędlin – możesz cieszyć się ich smakiem nawet przez 6 miesięcy.

KORZYŚCI

Dlaczego warto wybrać
wędliny Pawęta

Proste etykiety, proste odpowiedzi.
logo

Przygotowujemy kawałki mięsa w taki sposób, że bez problemu pokroisz je zwykłym nożem kuchennym.

logo

Dzięki naszej technologii wytwarzania oraz nowoczesnym technologiom pakowania, okresowo można przewozić lub przechować nasz produkt w temperaturze pokojowej.

logo

Mamy nowoczesną dojrzewalnię, w której zatrudniamy osoby z okolic, wspierając lokalny rynek pracy i polską produkcję.

logo

Stawiamy na długą datę ważności (do 6 miesięcy). Ograniczamy dzięki temu marnowanie żywności.

logo

Specjalizujemy się w wytwarzaniu jednego produktu – wędlin dojrzewających.

logo

Dzięki dofinansowaniu z UE zrealizowaliśmy projekt badawczo-rozwojowy "Efektywna metoda wytwarzania szynek dojrzewających".

Sylwester Pawęta
Łączymy tradycję z nowoczesnymi technologiami. Dzięki dofinansowaniu z UE zrealizowaliśmy projekt badawczo-rozwojowy „Efektywna metoda wytwarzania szynek dojrzewających”.
dr Sylwester Pawęta
Założyciel i Pomysłodawca Technologii
WĘDLINY PAWĘTA

Czym są wędliny
dojrzewające?

Wędliny dojrzewające to suche i wolno fermentujące, surowe mięsa. Swój smak i zapach zawdzięczają właśnie odpowiednio przeprowadzonej fermentacji. W czasie produkcji do wędlin dodaje się bakterie kwasu mlekowego, które wspomagają działanie mieszanki soli peklujących. Naturalne zmiany fizyczne i biochemiczne w czasie dojrzewania również pomagają uzyskać to, co najlepsze – smak.

logo
To top