PAWĘTA wędliny długodojrzewające producent

Wędliny długodojrzewające – jak je wytwarzamy

Dowiedz się, jak wytwarzamy mięsa długodojrzewające. Poznaj proces stosowany przez producenta wędlin Pawęta.

Dowiedz się, jak wytwarzamy mięsa długodojrzewające. Poznaj proces stosowany przez producenta wędlin Pawęta.

Wędliny długodojrzewające Pawęta – jak je przygotowujemy i z jakich składników?

Misją naszej marki jest tworzenie mięs długodojrzewających najwyższej jakości. A także dzielenie się z Wami wiedzą na temat zdrowego odżywiania oraz zbilansowanej diety. 

Jak w jednym zdaniu możemy podsumować nasze wędliny długodojrzewające?
Są to produkty spełniające najwyższe standardy dotyczące rozbioru, walorów zdrowotnych i smakowych oraz czasu transportu. 

Zapraszamy do lektury dalszej części artykułu, gdzie dokładnie przedstawiamy szczegóły dotyczące wytwarzania i dojrzewania naszych wędlin. 

Dystrybutorzy mięsa, z którymi współpracujemy

Są to wyłącznie sprawdzeni dostawcy, którzy je na pierwszym miejscu stawiają zdrowie zwierząt oraz humanitarne warunki chowu i uboju. 

Co więcej, nim zaoferujemy Wam wędliny wytworzone z mięsa dostarczonego przez danego partnera biznesowego, testujemy próbną partię produktów w naszym zakładzie. Dzięki temu mamy pewność, że produkty, które trafią na Wasze stoły są najwyższej jakości i nie rozczarują Waszych podniebień. 
Powyższe pozwala  zapewnić powtarzalność smaku naszych produktów (a także wielkość kawałków i rodzaj konfekcji). Masz więc pewność, że sięgając za miesiąc po ten sam produkt – będzie on tak samo smaczny i zdrowy.

Czas dostawy mięsa, z których wytwarzane są nasze wędliny długodojrzewające

To jeden z kluczowych czynników, który wpływa na podjęcie decyzji, czy będziemy współpracować z danym dystrybutorem, czy nie. Współpracujemy wyłącznie z dostawcami, którzy zapewniają krótki czas dostawy. 

Większość z naszych partnerów biznesowych posiada rozbiorownię mięs na terenie Polski. Dzięki czemu zaraz po przygotowaniu mięsa do dalszego przetwórstwa jest ono do nas wysyłane. W 93% jest to mięso niemrożone. 

smaczne wędliny długodojrzewające polski producent

Jakie rodzaje wędlin wytwarzamy z mięsa mrożonego?

Pozostałe 7% to mięso mrożone krótkotrwale – tuż przed wysyłką do nas (nigdy nie jest to proces głębokiego mrożenia).

Dlaczego w ogóle konieczne jest mrożenie?
Korzystamy z tego wyłącznie w dwóch przypadkach: jagnięciny oraz boczku klasy DELI.

W związku z tym, że jagnięcina jest mało popularna w Polsce, a jej najwyższej jakości warianty pochodzą z Wysp Brytyjskich i Grecji, czasem na czas transportu niezbędne jest mrożenie. 

Boczek wieprzowy klasy DELI (czyli produkt najwyższej jakości) sprowadzany jest z różnych zakątków Europy, dlatego jest świeżo przygotowywany pod nas i mrożony na czas dostawy. 

Skład naszych wędlin długodojrzewających

Im “krótsza” etykieta produktów mięsnych tym lepiej. Zdrowe wędliny nie mogą posiadać w sobie żadnych “ulepszaczy”. Powszechnie stosowaną i krytykowaną metodą jest nastrzykiwanie produktów solanką, aby zwiększyć ich wagę. My stronimy od takich praktyk, czego dowodem jest “czysta” etykieta. 

Nasze produkty w swoim składzie posiadają zaledwie 5 składników: 

– surowiec,
– sól,
– peklosól (minimalną ilość konieczną do zakonserwowania produktu oraz najlepszą jakościowo, gruboziarnistą sól Kłodawa 5S.),
– cukier ,
– kultury bakterii kwasu mlekowego. 

Korzystamy z kultur starterowych światowego lidera w tej dziedzinie: Chr. Hansen. 

Do kultur starterowych dodaje się też glukozę.

wędliny PAWĘTA mięsa dojrzewające

Proces produkcji naszych wędlin długodojrzewających – jak to robimy?

Peklowanie odbywa się na sucho w niskiej temperaturze i w odpowiednio dobranych parametrach wilgotności powietrza. Dbamy o każdy detal procesu. Nawet prędkość przepływu powietrza jest ściśle ustalona i sparametryzowana dla każdego z rodzajów produktów indywidualnie. 

Mięso, z którego powstają wędliny długodojrzewające Pawęta jest wędzone na zimno, na drewnie owocowym (czereśnia lub jabłoń). 

Nasz zakład wyposażony jest w profesjonalne przemysłowe komory dojrzewalnicze, w których panują stabilne warunki. Dbamy również o oczyszczone powietrze na halach produkcyjnych. 

Całość procesu technologicznego została opracowana w ramach projektu unijnego – Efektywna Metoda Wytwarzania Szynek Dojrzewających. Więcej informacji pod tym linkiem: https://www.paweta.com/projekt-br/

Dzięki zastosowaniu starannej technologii i dbałości o detale, wędliny naszej marki to kwintesencja zdrowia i smaku w jednym! Zapraszamy do oferty. 

PAWĘTA wędliny długodojrzewające producent
 
Sylwester Pawęta
Łączymy tradycję z nowoczesnymi technologiami. Dzięki dofinansowaniu z UE zrealizowaliśmy projekt badawczo-rozwojowy „Efektywna metoda wytwarzania szynek dojrzewających”.
DR SYLWESTER PAWĘTA
Manager Roku Regionu Łódzkiego 2021
To top