Mięso marki Pawęta – jak dbamy o jakość?

Stawiamy nie tylko na jakość, ale i na przejrzystość. Dlatego publikujemy szereg informacji związanych z produkcją naszych długodojrzewających wędlin. 

Stawiamy nie tylko na jakość, ale i na przejrzystość. Dlatego publikujemy szereg informacji związanych z produkcją naszych długodojrzewających wędlin. 

Pozyskanie surowca na wędliny długodojrzewające marki Pawęta

Nasze produkty tworzymy tylko z wysokiej jakości surowca – czyli mięsa otrzymanego od indywidualnie wyselekcjonowanych dostawców, którzy spełniają standardy dotyczące rozbioru surowca i których produkt jest wolny od chemicznych wzmacniaczy i dodatków.

Mięso nie może być mrożone, a każdy ze współpracujących z nami dostawców zapewnia krótki czas transportu. 

Produkcja naszych wędlin długodojrzewających

Starannie dobrany surowiec jest peklowany na sucho w niskiej temperaturze i specjalistycznie dobranej wilgotności powietrza, które ma też ustaloną szybkość przepływu.

Wykorzystujemy jedynie niezbędną ilość peklosoli. Korzystamy z najlepszej jakościowo, gruboziarnistej soli Kłodawa 5S.

Korzystamy z kultur starterowych światowego lidera w tej dziedzinie: Chr. Hansen. 

Do kultur starterowych dodaje się też glukozę.

Dojrzewanie mięsa – jak to robimy?

Całość procesu technologicznego, który stoi za dojrzewaniem mięs marki Pawęta została opracowana w ramach unijnego projektu “Efektywna Metoda Wytwarzania Szynek Dojrzewających”.

W komorach dojrzewalniczych zawsze jest stabilne i oczyszczone powietrze, to dotyczy hal produkcyjnych i komór dojrzewalniczych. W międzyczasie mięso jest wędzone na zimno, na drewnie owocowym takim, jak jabłoń lub czereśnia. 

Całość procesu technologicznego została opracowana w ramach projektu unijnego – Efektywna Metoda Wytwarzania Szynek Dojrzewających. Więcej informacji pod tym linkiem: https://www.paweta.com/projekt-br/

Dzięki zastosowaniu starannej technologii i dbałości o detale, mięsa i wędliny marki Pawęta oferują unikalny smak i najwyższą jakość, która może zawitać na Twoim stole.
Poznaj ofertę wędlin długodojrzewających https://www.paweta.com/

 
Sylwester Pawęta
Łączymy tradycję z nowoczesnymi technologiami. Dzięki dofinansowaniu z UE zrealizowaliśmy projekt badawczo-rozwojowy „Efektywna metoda wytwarzania szynek dojrzewających”.
DR SYLWESTER PAWĘTA
Manager Roku Regionu Łódzkiego 2021
To top