wedliny dojrzewajace paweta

Jedz mniej, a bardziej jakościowo – Blog Pawęta

Dowiedz się, dlaczego warto ograniczyć spożycie mięsa i postawić na jego jakość a nie ilość. Producent wędlin dojrzewających - Pawęta.

Dowiedz się, dlaczego warto ograniczyć spożycie mięsa i postawić na jego jakość a nie ilość. Producent wędlin dojrzewających – Pawęta.

Prosty przepis na zdrowie: Jedz mniej, a bardziej jakościowo

Czy zastanawiałeś się kiedyś, co zrobić, aby podnieść jakość swojego życia i poprawić swoje samopoczucie i to niemal bez wysiłku? Mamy na to sposób! 

Proponujemy przejście na dietę, w której znajdą się same wysokojakościowe produkty. Wystarczy, że podczas zakupów będziecie bardziej uważni i skupicie się na etykiecie. Dowiedzcie się więcej i przekonajcie się sami, że to nie kosztuje dużo wysiłku. 

Etykieta produktów spożywczych – to na nią zwróć szczególną uwagę!

Skład produktu jest najważniejszy. Im dłuższa etykieta i więcej na niej “nieznanych” symboli, to znak, że dany towar jest mocno przetworzony. Niestety na półkach sklepowych znajdziecie mnóstwo produktów, które zostały poddane obróbce chemicznej i technologicznej, a wszystko po to, aby zapewnić jak najdłuższą datę ważności. 

W żywności możemy znaleźć cukier, tłuszcze, barwniki, konserwanty czy środki zapachowe, które mają na celu poprawienie walorów smakowych… niestety nie zapewnienie zdrowia konsumentom! 

Regularne spożywanie mocno przetworzonej żywności może przyczyniać się między innymi do:

– otyłości,
– zaburzeń pracy układu pokarmowego, 
– cukrzycę,
– miażdżycy, 
– nadciśnienia,
– czy nawet nowotworów!  

Tak więc, zawsze czytajcie etykietę. Wybierajcie towary, które nie wzbudzają żadnych podejrzeń i nie są nadmiernie modyfikowane. Możecie dla ułatwienia korzystać z aplikacji, w których wystarczy zeskanować kod kreskowy towaru i od razu wiadomo, czy warto się na tę konkretną pozycję skusić. 

Produkty takie jak nasze wędliny długodojrzewające, to zaledwie 5 składników i naturalny proces dojrzewalniczy, który gwarantuje wydobycie kwintesencji smaku. 

Zapraszamy na zakupy do Delikatesów 10 na 10https://delikatesy10na10.com/

paweta miesa dojrzewajace

Działamy w branży i wiemy, że wielu producentów żywności jest naprawdę godnych zaufania. Niestety czasami ich produkty nie są na wyciągnięcie ręki w każdym sklepie – warto więc się zorientować, gdzie można nabyć towar premium i wyrobić sobie odpowiednie nawyki zakupowe. 

Zwracanie uwagi na etykietę bez wątpienia sprawi, że pierwsze zakupy zajmą Ci więcej czasu. Jednak już za jakiś czas będziesz wiedzieć bez dogłębnej analizy, po które produkty sięgać. Ceną za Twój czas jest zdrowie Twoje i Twojej rodziny. Mam nadzieję, że odrobinę “zwolnisz” i weźmiesz to pod uwagę przy kolejnych zakupach!

Dlaczego warto jeść mniej mięsa i sięgać wyłącznie po produkty najwyższej jakości?

Dietetycy potwierdzają, że ograniczenie spożycia mięsa przyczynia się do zmniejszenia ryzyka zachorowania na wiele chorób cywilizacyjnych w tym:
– cukrzycę,
– choroby serca,
– nowotwory,
– podwyższony cholesterol.

Natomiast zwiększenie w diecie udziału spożywanych warzyw i owoców wpływa na poprawę kondycji fizycznej i redukcję masy ciała. Naukowcy prowadzą badania, jaki ma wpływ spożywanie warzyw i owoców na poprawę samopoczucia. Udowodniono, że istnieje zależność pomiędzy wyższym poziomem antyoksydantów występujących w owocach i warzywach, a odczuwaniem optymistycznych emocji.

Czemu by więc nie pójść w tym kierunku? Zaryzykujcie i poczujcie się lepiej! 

Wówczas decydując się na zakup produktów mięsnych, będziecie mogli sięgnąć po produkty najwyższej jakości. Są one droższe od produktów mocno przetworzonych i oferowanych przez najpopularniejsze marki mięsne. Niemniej warto kupować zdrowe mięsa dojrzewające zamiast pełne konserwantów wędliny spożywane przez wielu Polaków  na co dzień. 

jedz mniej a lepiej blog paweta wedliny dojrzewajace

Nasze wędliny dojrzewające mogą urozmaicić Waszą dietę i pomóc w celebrowaniu i czerpaniu przyjemności z krótkich przerw na posiłek. 

Zachęcamy do zmiany stylu życia, który nie będzie rewolucją, a ewolucją – krokiem ku zdrowiu i lepszemu samopoczuciu. Uważaj, co kupujesz i jedz mniej, a bardziej jakościowo! 


Zapraszamy do śledzenia naszego profilu na Facebooku oraz Linkedinie! 

wedliny dojrzewajace paweta
 
Sylwester Pawęta
Łączymy tradycję z nowoczesnymi technologiami. Dzięki dofinansowaniu z UE zrealizowaliśmy projekt badawczo-rozwojowy „Efektywna metoda wytwarzania szynek dojrzewających”.
DR SYLWESTER PAWĘTA
Manager Roku Regionu Łódzkiego 2021
To top