zdrowe mięsa dojrzewające Pawęta

Jakie jest najzdrowsze mięso – blog Pawęta

Czy mięso w ogóle może być zdrowe? Oczywiście! Dowiedz się, jakie gatunki mięsa jeść, aby wspierać swój organizm. Wędliny długodojrzewające Pawęta wzbogacą Twoją dietę.

Czy mięso w ogóle może być zdrowe? Oczywiście! Dowiedz się, jakie gatunki mięsa jeść, aby wspierać swój organizm. Wędliny długodojrzewające Pawęta wzbogacą Twoją dietę.

Jakie jest najzdrowsze mięso?

Z roku na rok rośnie popularność diety bezmięsnej. Mimo to spożycie produktów odzwierzęcych w Polsce i na świecie wciąż jest bardzo wysokie. Nie ulega wątpliwości, że mięso jest doskonałym źródłem pełnowartościowego białka oraz innych mikroelementów, korzystnie wpływających na stan naszego organizmu. 

Należy pamiętać również, że produkty zwierzęce to jedyne źródło witaminy B12. Jest ona bardzo ważna, ponieważ odpowiada za funkcjonowanie układu nerwowego oraz bierze udział w produkcji czerwonych krwinek. 

Zaufajcie nam, bo znamy się na rzeczy. Świadczą o tym nie tylko przeprowadzone badania, ale i krótka etykieta naszych wędlin długodojrzewających. Znajdziecie na niej wyłącznie 5 składników (surowiec, sól, peklosól – stosujemy minimalną konieczną ilość, cukier, kultury bakterii kwasu mlekowego).

Dziś odpowiemy na często zadawane przez Was pytanie, jakie mięso jest najzdrowsze. 

PAWĘTA wędliny długodojrzewające producent

Dziczyzna – w czołówce najzdrowszych mięs

Mięso z sarny, jelenia, dzika, bażanta czy królika jest uznawane za najzdrowsze. Wynika to z faktu, że zwierzęta te odżywiają się wyłącznie naturalnym i nieprzetworzonym pokarmem. Dlatego ich tkanki jadalne są zdrowsze niż zwierząt hodowlanych. 

Dziczyzna zawiera aż 20% białka i cechuje się niską ilością tłuszczu (w porównaniu do innych mięs). 

W naszej ofercie znajdziecie dziczyznę długodojrzewającą, do której skosztowania serdecznie zachęcamy. 

Mięso drobiowe – najpopularniejsze i bardzo zdrowe

Drób to rodzaj mięsa pochodzącego od ptaków hodowlanych, czyli:

– indyków,
– gęsi,
– kaczek,
– przepiórek,
– i kurczaków (po które najczęściej sięgamy). 

Mięso drobiowe jest bardzo delikatne i zawiera mało tłuszczu. Jest również bogatym źródłem witamin takich jak: B6 i kwas pantotenowy. Ten gatunek mięsa uznawany jest za jeden z najzdrowszych ze względu na bardzo dużą ilość białka (aż 22,3 mg białka na 100 g piersi z kurczaka). 

W przypadku drobiu, tak jak i innych gatunków hodowlanych należy zwracać szczególną uwagę na pochodzenie mięsa. Odpowiednie hodowle zapewniają wysokojakościową paszę, co w znaczącym stopniu przekłada się na jakość mięsa i jego walory zdrowotne. 

Zachęcamy do skosztowania długodojrzewającego carpaccio z indyka. 

Wołowina, wieprzowina i cielęcina – czy są zdrowe?

Tak jak w przypadku każdego wcześniej wspomnianego rodzaju mięsa – jeżeli pochodzą ze sprawdzonego źródła, to oczywiście, że tak! Przejdźmy jednak do szczegółów…

Wołowina jest nieocenionym źródłem pełnowartościowego białka (aż 24 g przypadają na 100 g produktu). A ilość ta dodatkowo wzrasta podczas gotowania nawet do 36 g. Należy jednak pamiętać, aby nie spożywać zbyt wiele mięsa czerwonego (zalecana dawka wynosi do 70 g dziennie). Wynika to z faktu, że zawartość nasyconych kwasów tłuszczowych w tym rodzaju mięsa jest bardzo wysoka. A to one odpowiadają za podnoszenie się “złego” cholesterolu (LDL). 

Zarówno wieprzowina jak i wołowina dostarczają dużo:
– witaminy B12,
– cynku,
– żelaza w postaci żelaza hemowego (czyli wariantu który aż w 30% wchłania się z przewodu pokarmowego do układu krążenia),
– oraz niacyny. 

zrazowa wołowa dojrzewająca Pawęta

Cielęcina natomiast jest zaliczana do najzdrowszych czerwonych mięs. Jest niskokaloryczna, lekkostrawna i delikatna. A swoją wartością odżywczą bardziej przypomina drób niż wieprzowinę czy wołowinę. Dostarcza witamin z grupy B, niacyny oraz magnezu. Najczęściej sięgają po nią osoby odchudzające się. Polecana jest również dla najmłodszych konsumentów.

Zapraszamy do skosztowania naszych wędlin długodojrzewających:

– szynki wieprzowej, 
– karczku,
– schabu,
– polędwiczki wieprzowej,
– ligawy wołowej, 
– polędwicy wołowej,
– zrazowej,
– jagnięciny. 

Jeżeli chcesz być na bieżąco newsów związanych z naszymi produktami oraz nowościami ze świata zdrowego odżywiania, zachęcamy do zapisania się do naszego newslettera!

zdrowe mięsa dojrzewające Pawęta
 
Sylwester Pawęta
Łączymy tradycję z nowoczesnymi technologiami. Dzięki dofinansowaniu z UE zrealizowaliśmy projekt badawczo-rozwojowy „Efektywna metoda wytwarzania szynek dojrzewających”.
DR SYLWESTER PAWĘTA
Manager Roku Regionu Łódzkiego 2021
To top