jak kupować wędliny pawęta

Jak kupować wędliny – blog Pawęta wędliny długodojrzewające

Gdzie kupować wędliny i na co zwracać uwagę przy zakupie? Marka Pawęta poleca wędliny długodojrzewające premium.

Gdzie kupować wędliny i na co zwracać uwagę przy zakupie? Marka Pawęta poleca wędliny długodojrzewające premium.

Jak kupować wędliny i na co zwracać uwagę?

Naszą misją jest dzielenie się z Wami poradami na temat zdrowego odżywiania. Dziś opowiemy na co zwracać uwagę podczas zakupu wędlin

Jako producent mięs długodojrzewających wiemy, że można zapewnić konsumentom zdrowe produkty najwyższej jakości. W końcu to “Atmosfera tworzy produkt”… Ale nie tylko! Zapraszamy do wspólnej podróży po ciekawostkach z naszej branży. Opowiemy, jak kupować wędliny oraz przedstawimy proces produkcji mięs długodojrzewających naszej marki

Dlaczego tak wielu Polaków nie ufa zdrowotnym walorom mięsa?

Według statystyk niemal połowa Polaków poddaje w wątpliwość wiarygodność sprzedawców mięsa i wędlin, z usług których korzystają. Przekonanie, że produkty mięsne, które nabywają nie jest do końca bezpieczne dla zdrowia, bez wątpienia ma swoje podłoże w aferach, których byliśmy świadkami na przestrzeni ostatnich lat. 

Z mediów mieliśmy okazję usłyszeć między innymi o “szpikowanym” mięsie oraz o zwierzętach na antybiotykach. Dlatego też ankietowani Polacy najczęściej obawiają się, że produkt będzie zawierać szkodliwe konserwanty, ulepszacze a nawet sterydy. Oprócz strachu przed “chemią” pojawia się również obawa o świeżość i jakość użytego do produkcji mięsa. 

W lipcu tego roku można było przeczytać artykuły na temat konfiskaty 50 ton zafałszowanych i niebezpiecznych szynek iberyjskich. Część z nich była zupełnie spleśniała, a na pozostałych wykryto larwy owadów. Gdyby nie interwencja służb możliwe, że trafiłyby do obrotu również w Polsce. 

Na szczęście są producenci, którym w 100% można zaufać, ponieważ ich produkty są najwyższej jakości. A my mamy zaszczyt zaliczać się do ich grona, a naszą misją jest “odczarowanie” złego wizerunku branży mięsnej w Polsce.

jak_kupowac_wedliny_paweta_dlugodojrzewajace_miesa

Na co zwracać uwagę przy zakupie mięsa i wędlin?

Jesteśmy producentem wędlin długodojrzewających, w związku z tym o produktach mięsnych wiemy naprawdę dużo. Swoją wiedzą chętnie dzielimy się z Wami, abyście mieli możliwość, bazując na rzetelnych informacjach, zadbać o zdrowie swoje i swoich najbliższych. 

  1. Krótka etykieta 

Rekomendujemy, aby przed dokonaniem zakupu weryfikować etykietę produktu. Im jest ona krótsza tym lepiej. Wszelkie “ulepszacze”, które znajdziecie w składzie powinny być dla Was czerwoną lampką dotyczącą jakości oferowanego produktu.

My mamy pewność, że swoim klientom dostarczamy to, co najlepsze. Wszystkie produkty posiadają tylko 5 składników (surowiec, sól, peklosól – stosujemy minimalną konieczną ilość, cukier, kultury bakterii kwasu mlekowego). W przypadku naszych wędlin nie ma mowy o żadnych “ulepszaczach”, np. o nastrzykiwaniu solanką.

Tak więc wędliny długodojrzewające Pawęta to doskonały smak i porcja zdrowia w jednym! 

  1. Data ważności

To podstawa, na którą powinieneś zwrócić uwagę przed dokonaniem zakupu. 

Dbając o Wasz komfort, oferujemy produkty o bardzo długiej dacie ważności. Dzięki naturalnym składnikom użytym w procesie produkcji wędlin, wydobywamy z nich kwintesencję smaku, którą możecie cieszyć się na długo po otwarciu opakowania. 

  1. Miejsce przygotowania mięsa

Czy wiesz, gdzie są przygotowywane produkty mięsne, po które sięgasz na co dzień? Często jest tak, że im dalszą drogę przebędzie produkt od momentu przetworzenia do trafienia na Twój stół – tym większa szansa, że straci swoje walory smakowe i odżywcze. 

Dlatego my, stawiamy na przetwarzanie mięsa u nas w zakładzie w Krokocicach. Gdzie przygotowujemy dla Was wędliny długodojrzewające wyłącznie z surowca najwyższej jakości. 

zdrowe_wedliny_dlugodojrzewajace_paweta

Pochodzenie mięs marki Pawęta

Rozbiór mięs, z których wytwarzamy wędliny odbywa się na terenie naszego kraju. Dzięki temu otrzymywane od dostawców mięso nie jest mrożone. Otrzymujemy je od razu po przygotowaniu przez dystrybutora do dalszego przetworzenia wędliniarskiego. 

Wyjątek stanowi jagnięcina oraz boczek wieprzowy klasy DELI. Oba te rodzaje mięs pozyskujemy spoza granic Polski. Jagnięcinę sprowadzamy z Wysp Brytyjskich oraz z Grecji. W związku z tym, czasami może być ona mrożona. Mamy pewność, że rozbiór i mrożenie odbyły się bezpośrednio przed wysyłką do naszego zakładu. Więc jest to krótkotrwały proces, który nie wpływa negatywnie na jakość i smak mięsa. Podobnie jest z boczkiem klasy DELI, który trafia do nas z innych europejskich krajów. Mrożenie stosowane jest wyłącznie na czas transportu, aby zapewnić świeżość produktu. 

A dlaczego sięgamy po zagraniczne pozycje? Zarówno jagnięcina jak i boczek klasy DELI (czyli najwyższej jakości) są trudno dostępne w Polsce, a nam zależy na pewności, że produkty, które za naszym pośrednictwem trafią na Wasz stół są najsmaczniejsze i najzdrowsze. 
Jeżeli szukasz sprawdzonego dostawcy wędlin, zapraszamy do naszej oferty!
Więcej szczegółów dotyczących naszego procesu produkcji oraz oferty znajdziesz tutaj: https://www.paweta.com/blog/wedliny-dlugodojrzewajace-jak-je-wytwarzamy/

jak kupować wędliny pawęta
 
Sylwester Pawęta
Łączymy tradycję z nowoczesnymi technologiami. Dzięki dofinansowaniu z UE zrealizowaliśmy projekt badawczo-rozwojowy „Efektywna metoda wytwarzania szynek dojrzewających”.
DR SYLWESTER PAWĘTA
Manager Roku Regionu Łódzkiego 2021
To top